Zelené riešenia

Zelené riešenia

Planéta potrebuje pomoc a zodpovedný prístup každého z nás viac než kedykoľvek pred tým. Snažíme sa tomu prispôsobovať aj naše služby a prístup, a preto ponúkame zákazníkom zelené riešenia, ktoré odľahčujú dopad nášho každodenného fungovania na prírodu.

V rámci našich služieb zabezpečujeme napríklad montáž nabíjacích staníc pre elektromobily, fotovoltaických systémov, vodných a veterných elektrární, tepelných čerpadiel, a pod. Tieto ekologické riešenia vám dokážeme poskytnúť jednotlivo, no taktiež ako jeden balík podľa vašich požiadaviek.

Elektromobily sú každým rokom populárnejšie. V niektorých krajinách tento trend podporujú aj vlády, ktoré svojimi zákonmi obmedzujú užívanie benzínových a dieselových motorov na minimum. V prípade, že vlastníte alebo si plánujete zaobstarať elektromobil, jeho nabíjanie na verejných nabíjacích staniciach je pre vás len čiastočným riešením. Pre maximálne pohodlie a využitie vášho vozidla je najlepšie zadovážiť si domácu autonabíjačku, ktorá dobije elektromobil na maximum, zatiaľ čo si vy budete vychutnávať chvíle s rodinou.

Podlahové vykurovanie je už bežnou súčasťou nízko energetických domácností. Jeho výhody spočívajú najmä v tom, že oproti bežným spôsobom vykurovania radiátormi alebo konvektormi je pri tomto type charakteristické rovnomerné rozloženie teploty v miestnosti, z čoho vyplýva menšie prúdenie vzduchu a zároveň nižšia prašnosť. Podlahové vykurovanie tiež zabezpečuje optimálnu vlhkosť vzduchu a tak je vhodné pre alergikov a astmatikov. Okrem praktických výhod ponúka podlahové kúrenie aj estetickú a priestorovú výhodu vzhľadom k tomu, že v miestnostiach nie sú umiestnené žiadne viditeľné vykurovacie telesá. Taktiež je toto riešenie výrazne menej náročné na údržbu.

Klimatizácia je nám všetkým dobre známa. Dôvodom jej inštalácie je zväčša potreba ochladiť vzduch v domácnosti či kancelárii. Klimatizácia však dokáže procesom ochladzovania vzduchu zároveň vysušiť vzduch vo vlhkom prostredí. V prípade potreby je tiež uspôsobená aby miestnosť ohriala podobne ako ktorékoľvek iné typy vykurovacích jednotiek. Existuje niekoľko možností inštalácie klímy. V prípade záujmu vám pomôže presne určiť, ktorý typ by bol pre váš priestor ideálny a zároveň zabezpečíme kompletnú inštaláciu.

Princíp tepelného čerpadla funguje tak, že čerpadlo odoberá teplo z okolia vykurovaného objektu (vzduchu, zeme alebo vody) a prevádza ho na vyššiu teplotnú hladinu použiteľnú pre vykurovanie a ohrev teplej vody. Tepelné čerpadlá prakticky fungujú v jednom cykle. Čerpadlo odoberá teplo z chladnejších miest a prevádza ho do teplejších, pričom tento proces sa opakuje stále dokola. Pre každú domácnosť je pritom potrebné vybrať čerpadlo s ohľadom na oblasť v ktorej sa nachádza, pretože nie každé čerpadlo môže byť vhodné pre využitie v danej lokalite. V prípade záujmu vám vieme zabezpečiť montáž vhodného čerpadla priamo u vás doma, čím pomôžete nielen sebe, ale aj prírode.

V súčasnosti už neexistuje domácnosť, ktorá by dokázala fungovať bez elektriny. Denne každý z nás používa množstvo spotrebičov, ktoré fungujú len vďaka nej. Fotovoltaické systémy premieňajú slnečnú energiu na elektrickú a dokážu tak veľmi efektívne pokryť vašu spotrebu elektrickej energie v domácnosti. Slnečná energia je nevyčerpateľná a zadarmo. Nainštalovaním solárnych panelov na strechu vášho domu sa môžete stať čiastočne alebo úplne nezávislí na poskytovateľoch elektrickej energie, čím sa výrazne znížia vaše náklady na chod domácnosti. Aktuálne je dokonca možné získať príspevok na nákup a inštaláciu týchto systémov, čo môže byť ďalšou motiváciou rozhodnúť sa pre toto riešenie.

Vodné a veterné elektrárne sú ideálnym riešením pre domácnosti v blízkosti dostupných vodných tokov či v horských veterných oblastiach. Ich fungovanie je založené na pohybe. V prípade vodnej elektrárne je to prúd vody, ktorý elektráreň pretvára na elektrickú energiu a v prípade veternej elektrárne je to prúdenie vzduchu zachytené vrtuľou, ktorá následne prostredníctvom generátoru vytvára elektrickú energiu. Tieto dve riešenia sú, rovnako ako solárne panely, ideálnym riešením pre domácnosti, ktoré sa chcú odpútať od závislosti na veľkých distribútoroch elektriny a znížiť tak svoju domácu réžiu.