Vodoinštalácie

Vodoinštalácia v kotolni.

V rámci našich vodárenských prác realizujeme rekonštrukcie, montáž, opravy a dodanie vodárenských rozvodov veľkého rozsahu, WC, sprchových kútov. Okrem toho máme dlhoročné skúsenosti s kompletnou inštaláciou rozvodov vody. Vykonávame tiež výmenu nefunkčných ventilov pre studenú a teplú vodu, inštaláciu mechanických predfiltrov pre rodinné domy, inštalácie zmäkčovačov vody, ako aj domácich filtrov na úpravu pitnej vody.

Čiastočné rekonštrukcie kanalizačných potrubí sú mnohokrát nedostatočné, a preto okrem bežných opráv a havarijnej služby ponúkame aj kompletné rekonštrukcie, výmenu alebo vybudovanie novej kanalizácie. Ponúkame taktiež čistenie odpadového potrubia krtkovaním. V prípade záujmu, vám vieme poskytnúť monitoring, lokalizáciu a trasovanie odpadového potrubia, vďaka čomu vieme presne určiť dôvod poruchy vášho potrubia.

Najdôležitejšie pre pohodlné bývanie je správny výber kúrenia. Naše služby zahŕňajú kompletnú výmenu vašich starých radiátorov, rozvodov a regulácie. V prípade záujmu vám navrhneme, dodáme a vybudujeme kúrenie vo vašich priestoroch na kľúč. Vykonávame montáž kvalitných termostatických ventilov, termostatických hlavíc a meračov tepla. V tomto prípade ide najmä o vodné a plynové vykurovanie, pričom plynové vykurovanie je v súčasnosti stále najekonomickejším riešením.

Vodné podlahové kúrenie je vhodnou alternatívou v prípade, že je domácnosť zásobovaná teplom prostredníctvom plynového kotla. Výhodou teplovodného vykurovania je, že sa dá pripojiť k systémom, ktoré čerpajú energiu z obnoviteľných zdrojov. Pri teplovodnom systéme je možné meniť výkon vykurovania podľa požiadaviek. V prípade nízko-teplotného nastavenia je možné týmto spôsobom ušetriť oproti radiátorom až 30% bežných nákladov.

Radiátorové kúrenie patrí na Slovensku k najbežnejším vykurovacím systémom. Je ideálny najmä v budovách s vyššími tepelnými stratami a nárokmi na rýchly nábeh kúrenia. Radiátory už v dnešnej dobe vedia byť zároveň pekným dizajnovým doplnkom do domácnosti a je možné si vybrať z veľkého množstva materiálov či farieb podľa vlastného vkusu a potreby.

Ako ďalšiu z našich služieb ponúkame opravy, výmenu, dodávku a montáž plynových a elektrických kotlov a taktiež kotlov na tuhé palivo certifikovaným technikom. Okrem toho vieme zabezpečiť vybudovanie kotolne v bytovom dome od základu. V prípade, že ide o staršiu kotolňu, ponúkame revíznu a havarijnú službu.

Vykurovanie tuhým palivom a biomasou je ideálnym riešením pre tých, ktorým záleží na využívaní obnoviteľných zdrojov energie. Je to tiež veľmi ekologický spôsob vykurovania, pretože pri spaľovaní paliva sa do ovzdušia dostáva len také množstvo CO2, aké spotrebovalo drevo počas rastu. Palivo, ktoré sa používa pri tomto spôsobe vykurovania je relatívne lacné a jeho cena sa nemení tak často ako pri iných druhoch kúrenia. Tieto kotly je možné použiť ako jediný zdroj vykurovania no tiež ako doplnok kotlov na olej či plyn.